محل تبلیغات شما

زله 5.9 ریشتری در استان‌های شمال غربی ایران

بسمه تعالی
یادداشت (گزارش) درباره زله اخیر
زله مناطق میانه و سراب، آثار تلخی به دنبال داشت. جانهای عزیزی از دست رفت و تعداد زیادتری مجروح مشغول مراحل درمان هستند. امداد و نجات با کاستیهایی به انجام رسید و حال مشکلات گسترده تر رخ نموده است. نزدیکی فصل سرما مهمترین عامل تشدید ضرورتها برای اقدامات عاجل بعدی است. در وهله اول باید تأمین کانکس برای اسکان موقت برای خانوارهای خانه از دست داده، اولویت مهم مسؤولان باشد. سرمای سخت منطقه را با چادر نمی توان پشت سر گذاشت.
در مورد احشام و دامهای مختلف، روز شنبه با آقای استاندار صحبت کردم و چند پیشنهاد را مطرح کردم. اول ایجاد سوله های نگهداری دام که بعید است به طور گسترده آنجام پذیرد. پیشنهاد دوم خرید سریع دامها به قیمت مناسب تا سودجویان نتوانند وارد شوند. پیشنهاد سوم استفاده از ظرفیت کشت و صنعت مغان برای نگهداری احشام بود. آقای استاندار استقبال کرد. عصر همان روز با مسوول کشت و صنعت مغان صحبت کردم. ازمشارکت در موضوع استقبال کرد.
صبح یکشنبه با رییس جهاد استان صحبت کردم و ایشان از هر سه گزینه استقبال کرد. بنا شد آمارهای دقیق معلوم شود.
در طول جلسه علنی مذاکرات پراکنده ای داشتیم. قرار شد ظهر درباره موارد حمایت جلسه مجمع استان تشکیل شود. این جلسه تشکیل شد و پیشنهادهایی را هم آنجا مطرح کردم:
استفاده کامل از ظرفیتهایی که در تقسیم آواربرداری بین شهرداریها، دستگاهها و استانها لازم است تقسیم کار شود.
استفاده  کامل از ظرفیت قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیرمترقبه در استمهال وامهای قبلی، استفاده بنیادمسکن از این قانون برای اجرای مسکن روستائیان با استفاده از وامهای مسکن آنان و احکام مختلفی که در قانون وجود دارد. این قانون در جریان زله ورزقان توسط اینجانب پیشنهاد و پس از فراز و فرودهایی به تصویب نهایی رسید. غلاوه بر زله ارسباران درجریان زله کرمانشاه بطور گسترده ای گره گشایی کرد.
ضمنا تاکید شد که در تحویل اقلام، توسط ستادبحران مستقر در منطقه مقصد کلیه خودروهای حمل کالا معین گردد تا امکانات به کل منطقه برسد.
همچنین مقرر شد رئیس مجمع که عضو کمیسیون عمران است به همراه دو تن دیگر از اعضاء کمیسیون از روز ۲۰ آبان در منطقه مستقر باشد و مسائل را پیگیری کند.
امیدواریم تحرکات مسوولان اجرایی به گونه ای باشد که در این روزهای سرد سال و روزهای سردتر آینده شاهد تشدید مشکلات نباشیم.
محمدحسین فرهنگی

اقدامات اخیر قوه قضائیه

مستقل شدن بودجه جاری از درآمدهای نفتی

بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز

زله ,پیشنهاد ,منطقه ,استفاده ,روز ,ای ,که در ,صحبت کردم ,استقبال کرد ,از ظرفیت ,کشت و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

medicineshealth وبلاگ ۀزیون های کنگره 60 lignaridi tmotanenne lacomroocon فاطمه 1384 مسجدسلیمان شهریادها voysungzberor نـــــــــــــــیکه paschwevilo